
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 34 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090-391G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM SMD
FIXED IND 8.2MH 170MA 21.8 OHM
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM TH
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 6POS 2MM
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
FIXED IND 390NH 500MA 300 MOHM