
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 725 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 380mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 140MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812-122H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM
FIXED IND 180UH 52MA 18 OHM SMD
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
FIXED IND 1.2UH 725MA 380 MOHM
SMJD-2423072G-XXN100C20C039ALL
SUNLIKE CRI95 LINEAR MODULE 72 L