
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 160R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 475 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 160R-152FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 590MA 280 MOHM
FIXED IND 3.3MH 35MA 39 OHM SMD
FIXED IND
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
CONN RCPT 28POS 0.079 TIN SMD
TERM BLOCK PLUG 3POS 5MM
FIXED IND 1.5UH 475MA 560 MOHM