
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 385 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 230MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-20KM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8MH 1.3A 705 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 455MA 300 MOHM
FIXED IND 220NH 690MA 160 MOHM
TVS DIODE DO214AC
CRYSTAL 54.0000MHZ 6PF SMD
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
CONN PNL MNT RCPT 4COAX SKT