
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 75 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100-392H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 1.225A 120 MOHM
FIXED IND 680NH 800MA 300 MOHM
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM
FIXED IND 15UH 30A 2.4 MOHM SMD
CONN RCPT 18POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 3.9UH 75MA 2.8 OHM
12 GHZ UHD 1 PC BNC MINI-RG59