
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRU6011 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.45A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 62mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" L x 0.244" W (6.50mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SRU6011-2R7Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
FIXED IND 22UH 6.5A 33 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 435MA 1.15 OHM
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
CONN HEADER SMD 138POS 0.8MM
FIXED IND 2.7UH 2.2A 62 MOHM SMD