
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.22 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-08G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 25.1A 6 MOHM TH
FIXED IND 47UH 445MA 1 OHM TH
FIXED IND 16UH 245MA 1.95 OHM TH
FIXED IND 22UH 900MA 266 MOHM
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
FIXED IND 680NH 1.22A 150 MOHM
CONN PLUG HSG FMALE 37POS INLINE