
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 910 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 107 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945-38F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55 OHM
FIXED IND 1.2UH 1.27A 190 MOHM
FIXED IND 39UH 4.63A 31 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
FIXED IND 910UH 107MA 15.5 OHM
CONN RCPT HSG FMALE 39POS PNL MT