
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of S0603-39NG1B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 1.2A 65 MOHM SMD
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM
FIXED IND 47UH 1.28A 170 MOHM
TVS DIODE 3.3V 9V 8SO
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
PELTIER, 20 X 40 X 3.45 MM, 8.5
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM