
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 114 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 110MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100R-152J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8MH 23MA 90 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1.5A 90 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
FIXED IND 0.7NH 320MA 300 MOHM
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM