
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | M0820 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 87 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.095" W (6.48mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of M0820-60K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 865MA 140 MOHM
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH
FIXED IND 10UH 8.27A 10 MOHM TH
CONN HEADER VERT 37POS 2.54MM
ROTATIONAL ABSOLUTE MAGNETIC KIT
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 30MM