
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 275 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 17.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-16F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD
FIXED IND 100UH 260MA 6 OHM SMD
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD
CONN HEADER VERT 36000POS 2.54MM
FIXED IND 5.6UH 900MA 340 MOHM
FIXED IND 47UH 275MA 3.7 OHM TH