
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 285 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 115 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 49MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379-562JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 504MA 1.19 OHM
FIXED IND 3.3MH 510MA 2.53 OHM
FIXED IND 180UH 500MA 1.37 OHM
MEMS OSC XO 15.3600MHZ CMOS SMD
CONN SOCKET SIP 23POS TIN
FIXED IND 5.6UH 285MA 600 MOHM
TEST LEAD BNC TO BANANA 78.7"