
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 430mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 56MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945-06F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 665MA 160 MOHM
FIXED IND 1MH 290MA 2.9 OHM TH
FIXED IND
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD SOLDER
FIXED IND 6.8UH 800MA 430 MOHM