
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 618 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 300mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 49MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-153J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 240UH 115MA 7.8 OHM TH
FIXED IND 180NH 46A 0.245MOHM SM
FIXED IND 5.6UH 7A 24 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 6.2V 3W DO214AA
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
FIXED IND 15UH 618MA 800 MOHM