
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 910 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 107 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945-38H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 3.5A 40 MOHM TH
FIXED IND 470UH 3.2A 187 MOHM TH
FIXED IND 8.2UH 5A 17 MOHM TH
TVS DIODE
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 910UH 107MA 15.5 OHM
MODULE ASSY