
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 30 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 565 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.25GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C0603C-30N0J1T1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 235MA 3.6 OHM SMD
FIXED IND 5.8UH 3.8A 24 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 2.8A 75 MOHM SMD
RES ARRAY 15 RES 200 OHM 16SOIC
XTAL OSC XO 28.1920MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 0.6-2.5V
FIXED IND 30NH 565MA 220 MOHM