
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm |
| Q @ Freq: | 55 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-02H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 47NH 830MA 110 MOHM
FIXED IND 10UH 7.45A 27.82 MOHM
XTAL OSC VCTCXO 16.3690MHZ
DC DC CONVERTER 5.5V 100W
FIXED IND 3.3UH 1.4A 140 MOHM TH
CABLE PIPE EMS RECEIVER ONLY