
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 54 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 11mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 137Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-106J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 560UH 40MA 81 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
TERM BLOCK HDR 13POS 5.08MM
FIXED IND 10MH 54MA 137 OHM SMD
TVS DIODE 15.2V 27.7V C SQ-MELF