
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 9.1 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 54mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-9N1EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 620NH 770MA 190 MOHM
FIXED IND 1.8UH 260MA 720 MOHM
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ
SENSOR PRESSURE 100KPA GAUGE
FIXED IND 9.1NH 1.4A 54 MOHM SMD
CONN TERMINATOR PLUG TNC 50 OHM