
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1638 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 360 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 134 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1638-06H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD
FIXED IND 12UH 2.7A 79 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 160MA 1.9 OHM SMD
CBL TIE LOCKING BLK 50LBS 1.25'
FIXED IND 360UH 134MA 12.5 OHM
CONTROL LOGIC 10" BLK 24V
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5.08MM