
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0840CDMCC/DS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.7A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 174mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0840CDMCCDS-330MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 500MA 950 MOHM
FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM
FIXED IND 6.9UH 5.2A 42.8 MOHM
DIODE TVS 400W SMA
FIXED IND 33UH 2.8A 174MOHM SMD
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
INSLTD SCREW, METAL CORE, 82 DEG