
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3650, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 310 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 36502C1R2JTDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 360UH 137MA 9.6 OHM TH
FIXED IND 500NH 48A 0.29MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1A 280 MOHM TH
CONN RCPT 88POS 0.05 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 5V 300W
FIXED IND 1.2UH 310MA 2 OHM SMD
RECP ASSY