
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-3825 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 4.93 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.11A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 16mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 |
Current price of IHSM3825RE1R2L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 120UH 730MA 735 MOHM
FIXED IND 3.3UH 4.6A 38 MOHM SMD
FIXED IND 1.1MH 81MA 21 OHM TH
FIXED IND 15UH 580MA 390 MOHM
FIXED IND 1.2UH 4.93A 16 MOHM
RECP ASSY
D38999/25HE26XB