
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1840 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 430 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 85mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 300MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1840-106JM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 876MA 260 MOHM
FIXED IND 27UH 900MA 600 MOHM TH
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
FUSE CARTRIDGE 5A 300VAC
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 430NH 1.7A 85 MOHM TH
XTAL OSC XO 160.0000MHZ CMOS SMD