
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.12 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 550MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330R-02H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2MH 115MA 22.1 OHM
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 160UH 135MA 4.4 OHM TH
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
CONN SOCKET 12POS 0.05 GOLD PCB
DIODE TVS 400W SMA
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM