
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 680 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm |
| Q @ Freq: | 48 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.45GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-390EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.1UH 785MA 400 MOHM
FIXED IND 2.7UH 225MA 1.5 OHM
FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 24V 150W
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
FIXED IND 39NH 680MA 190 MOHM