
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH104R/T125 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.4 µH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 7.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 9mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDRH104RT125NP-1R4PC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 255MA 1.9 OHM
FIXED IND 27UH 330MA 1.3 OHM TH
FIXED IND 10UH 9A 13.5 MOHM SMD
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
POWER DISTRIBUTION BREAKOUT PCB
DC DC CONVERTER 15V 15W
FIXED IND 1.4UH 7.8A 9 MOHM SMD