
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103R-123G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2MH 2.2A 494 MOHM TH
FIXED IND 560UH 90MA 10.5 OHM TH
FIXED IND 560UH 33MA 45 OHM SMD
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
FIXED IND 12UH 160MA 3.8 OHM SMD
HAR-FLEXICON, 5PIN FEMALE, HORIZ
FIXED IND 27UH 265MA 1.19 OHM TH