
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 120 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-103H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM
FIXED IND 820NH 155MA 650 MOHM
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD
SLIDE POT 5K OHM 0.2W TOP 30MM
FIXED IND 10UH 120MA 5 OHM SMD
FIXED IND 2.7UH 430MA 1.2 OHM TH