
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 360 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 73mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 32MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-725J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH
FIXED IND 120UH 1.17A 470 MOHM
FIXED IND 100UH 10.3A 28 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 8V 300W
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 4SIP
FIXED IND 27UH 360MA 1.1 OHM TH