
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 139 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SP1008-473J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2MH 68MA 30 OHM TH
FIXED IND 50UH 5.6A 30 MOHM TH
FIXED IND 220NH SMD
FIXED IND 2.2NH 400MA 250 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCTCXO 16.3676MHZ
FIXED IND 47UH 139MA 5.9 OHM SMD