
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 45 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 28Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025R-80H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 10A 11.4 MOHM
FIXED IND 4.7UH 260MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 180NH 955MA 165 MOHM
PIN HEADER, DOUBLE ROW, 40 PIN,
DC DC CONVERTER 9V 4W
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V