
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 150mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474R-40J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 3.8A 22 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 106MA 4.2 OHM SMD
FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
MEMS OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1.8MH 300MA 4 OHM TH