
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 61 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 14mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 98.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-565K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47NH 3A 20 MOHM TH
FIXED IND 330UH 75MA 8.8 OHM SMD
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
CONN HEADER VERT 12POS 6.35MM
FIXED IND 5.6MH 61MA 98.9 OHM
DIODE ZENER 0.4W