
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 25 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 80Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379-565JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH
FIXED IND 15NH 1A 40 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 650MA 90 MOHM SMD
FIXED IND 5.6MH 25MA 80 OHM SMD
XTAL OSC XO 575.0000MHZ HCSL SMD
CIRCULAR