
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 237 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100-391J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 4A 100 MOHM TH
FIXED IND 27UH 260MA 1.19 OHM TH
FIXED IND 150NH 610MA 120 MOHM
FIXED IND 270NH 35A 0.63 MOHM
HOUSING FOR LED LAMP
DC DC CONVERTER 9V 6W
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM