
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 62 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 92 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of ER1025-63JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 15A 6MOHM SMD
FIXED IND 185NH 40A 0.49 MOHM TH
FIXED IND 25UH 9.8A 11 MOHM TH
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL
CONN RCPT 44P 0.05 GOLD PCB R/A
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
FIXED IND 62UH 92MA 6.7 OHM TH