
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5400 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 12 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 186 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 186mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.67Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 235kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.300" Dia (33.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.730" (18.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 5400-126J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15MH 167MA 1.88 OHM TH
FIXED IND 70NH 48A 0.19MOHM SMD
FIXED IND 120NH 104A 0.17 MOHM
FIXED IND 12MH 186MA 1.67 OHM TH
PCB TERMINAL
TRANSMITTER TOSA
RF ANT 2.4GHZ SECTOR N FEM BRKT