
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 300 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 780 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 46 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-301JM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 750MA 450 MOHM
FIXED IND 75UH 147MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 2V 100W
FIXED IND 300NH 780MA 130 MOHM
SWITCH ROTARY MILITARY, SCREWDRI