
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILS1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.49 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 460MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILS1812R-101K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 876MA 160 MOHM
FIXED IND 100UH 2.7A 95 MOHM TH
FAN AXIAL 70X20MM 12VDC WIRE
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 5POS SOLDER CUP
FIXED IND 100NH 1.49A 90 MOHM