
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILP1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.158A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 199mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILP1812-122K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 200MA 2 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 455MA 1.05 OHM
FIXED IND 1UH 650MA 90 MOHM SMD
FIXED IND 390NH 535MA 700 MOHM
FIXED IND 1.8UH 480MA 300 MOHM
FIXED IND 3.3UH 187MA 1.35 OHM
FIXED IND 1.2UH 1A 199 MOHM SMD