
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1944-04J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 1.4A 280 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 322MA 2 OHM SMD
FIXED INDUCTOR 700UH
RES 0.274 OHM 2W 2010 WIDE
LED XLAMP NEUT WHT 4000K SMD
FIXED IND 180NH 3A 30 MOHM TH
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH