
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 620 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 450mOhm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 190MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-621JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 240NH 960MA 160 MOHM
FIXED IND 4.3UH 305MA 2.4 OHM TH
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
COMP NYLON LOCK BLK 25MM PL SHKL
FIXED IND 620NH 420MA 450 MOHM
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W