
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM125SH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 36mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PM125SH-180M-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 251MA 250 MOHM
FIXED IND 910UH 107MA 15.5 OHM
FIXED IND 100UH 270MA 1.45 OHM
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 58POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 40V 75W
FIXED IND 18UH 4.2A 36 MOHM SMD