
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 20 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.850" Dia (21.59mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.410" (10.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1080 |
Current price of PE-92402NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 3UH 1.6A 77 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM TH
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
FIXED IND 100UH 2.6A 100 MOHM TH
RF SHIELD 2.25" X 2.75" SMD T/H