
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCEP105L |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 13 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.3mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SCEP105L-2R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 1.929A 33 MOHM
FIXED IND 1UH 470MA 520MOHM SMD
FIXED IND 5.6UH 606MA 1.1 OHM
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 27POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM
FIXED IND 2.2UH 13A 5.3 MOHM SMD