
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FLAT-PAC, FP1206 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 300 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 50 A |
| Current - Saturation (Isat): | 34A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.43mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.461" L x 0.303" W (11.70mm x 7.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 620 |
Current price of FP1206R1-R30-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3MH 85MA 24 OHM TH
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH
FIXED IND 22NH 610MA 190 MOHM
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP
FIXED IND 300NH 50A 0.43 MOHM
CBL ASSY PIGTAIL 15' TNCM TNCM