
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQM18 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 138mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of LQM2MPZ1R5MG0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 75MA 7.9 OHM SMD
FIXED IND 100NH 865MA 140 MOHM
FIXED IND 8.2MH 57MA 119 OHM SMD
CRYSTAL 50.0000MHZ 20PF SMD
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
FIXED IND 1.5UH 1.2A 138MOHM SMD