
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 360MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-04JM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 195MA 13 OHM TH
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM
FIXED IND 1UH 418MA 270 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 3.5MM
FIXED IND 330NH 1.4A 90 MOHM TH
SNAP-IN MARKERS INSERT LABEL FOR